Meciul Zilei 17.10.2021 Sorin Dan FREEEEEEEE

⚽️⚽️⚽️ EXCLUSIV‼️1️⃣0️⃣0️⃣ de RON, FĂRĂ DEPUNERE la Betano 🔥

✅ Trimite actele la ei pentru VERIFICAREA contului 🔥

Primești 1️⃣0️⃣0️⃣ de RON să îi pariezi pe orice meci și orice pariu

Newcastle – Tottenham, partidă programată duminică, de la 18:30, este una dintre cele mai așteptate confruntări din etapa a 8-a în Premier League. Nu neapărat prin prisma clasamentului, ci mai degrabă pentru faptul că echipa gazdă se află în fața unui nou început, având noi proprietari, cei mai bogați din campionat.

ULTIMUL MECI PENTRU STEVE BRUCE?

Spre bucuria suporterilor, Newcastle a scăpat de Mike Ashley, clubul fiind cumpărat în pauza competițională de un fond de investiții publice din Arabaia Saudită, condus de prințul Mohammad Bin Salman, cu o avere de peste 350 de miliarde de euro. Promisiunile noii conduceri la startul acestui drum sunt să construiască o echipă redutabilă, care peste câțiva ani să concureze pentru titlu în Premier League și trofee în Europa.

În jurul clubului s-a creat un entuziasm general, dar în cadrul echipei probabil că nu a fost foarte multă liniște. Managerul Steve Bruce a fost „înlocuit” zilnic, iar pe piața transferurilor s-au vehiculat nume mari, inclusiv fabulații de genul Erling Haaland și Kylian Mbappe. În orice caz, a apărut o listă impresionantă de jucători care ar putea sosi la echipă, primii chiar din iarnă.

Newcastle visează frumos, dar deocamdată are serios de tras pentru a ieși din zona retrogradării. În acest moment, echipa este văzută între cele trei potențiale grupări care ar urma să ia calea Championship la finalul sezonului. ”Coțofenele” sunt fără victorie în primele 7 etape, iar cu 3 egaluri și 4 înfrângeri ocupă locul 19.

Newcastle a terminat la egalitate în ultimele două jocuri disputate pe St. James Park, cu Southampton (2-2) și Leeds United (1-1). Iar per-total, clubul are cea mai slabă defensivă, alături de Norwich, ambele priminând câte 16 goluri până acum.

În ceea ce privește lotul, sunt multe incertitudini în prinvința unor jucători importanți. Din diferite motive, nu este clar dacă Joseph Willock, Callum Wilson, Jamaal Lascelles, Martin Dubravka și Miguel Almiron vor putea juca.

KANE SPERĂ SĂ SPARGĂ GHEAȚA

Tottenham a învins Aston Villa cu 2-1 înainte de a intra în pauza competițională și speră să fi depășit criza, care a cuprins trei înfrângeri la rând cu un golavareaj 1-9. Echipa sosește pe St. James Park cu o zestre de 12 puncte, cu care ocupă locul 8 la startul etapei, fiind la 2 puncte de podium.

Pentru ca Tottenham să se „deblocheze” total are nevoie și de golurile lui Harry Kane. Golgheterul naționalei Angliei nu a marcat încă niciun gol în Premier League în primele 7 meciuri. El a ratat primele meciuri, în august fiind încă în discuții pentru un transfer la Manchester City. Atacantul speră să spargă gheața cu această ocazie, mai ales că s-a simțit bine pe această arenă. El are 6 goluri marcate împotriva echipei Newcastle, iar 5 dintre acestea au venit în fieful adversarei.

Nici Nuno Espirito Santo nu are un lot complet pentru această luptă. Steven Bergwijn și Matt Doherty sunt accidentați, în timp ce Ben Davis, Davinson Sanchez, Giovani Lo Celso și Cristian Romeo sunt incerți. Ultimii trei au jucat în noaptea de joi spre vineri în calificările pentru Cupa Mondială din 2022.

CE MAI TREBUIE SĂ ȘTIM

• Meciurile directe din sezonul trecut s-au terminat la egalitate, cu 1-1, respectiv 2-2. Newcastle a egalat de fiecare dată pe final, în prelungiri la Spurs și în minutul 85 pe teren propriu.
  • Conform unei statistici Premier League, Tottenham a pierdut doar un joc din ultimele 18 cu adversari care au început etapa în zona retrogradării (13 victorii și 4 egaluri). Înfrângerea a venit cu Newcastle, 0-1, în august 2019.
  • Atât gazdele, cât și oaspeții au meciuri de G-G în ultimele patru evoluții oficiale în toate competițiile.

Luna OCTOMBRIE vom continua cu sistemul Martingale, mai exact vom combina Meciul Zilei si Cota 2.

Pentru acest sistem vom incepe de la miza de 100 ron si vom dubla banii pana avem WIN!!

✅Astazi vom miza 12800 ron pentru Sistemul Martingale.

Jucam doar 12800, deoarece avem o perioada slaba si riscam sa pierdem banca!