Meciul Zilei 03.11.2021 Sorin Dan FREEEEEEEE

BONUS de 600 RON la prima depunere

40 RON FARA DEPUNERE

✅ 30 zile ABONAMENT VIP PE WWW.EUROBTM.RO 💣💣💣

LIVERPOOL – ATLETICO

Liverpool are șansa de a se califica în optimile de finală ale Ligii Campionilor încă după patru jocuri, după întâlnirea cu Atletico Madrid programată miercuri, de la ora 22:00, în Grupa B. Cu 3 meciuri rămase la dispoziție, trupa lui Jurgen Klopp are un avans de 5 puncte față de următoarele clasate, FC Porto și Atletico. AC Milan nu a câștigat încă niciun punct.

LIVERPOOL S-A DESCURCAT MAI BINE ÎN DEPLASARE

Liverpool este singura formație din Top 5 campionate care nu a pierdut niciun meci oficial în acest sezon, indiferent că a jucat în Liga Campionilor, Premier League sau Cupa Ligii. Băieții lui Jurgen Klopp au disputat 15 partide, dintre care 11 au fost câștigate. Patru rezultate de egalitate o plasează însă la 3 puncte distanță de liderul Chelsea în campionat. Ultima remiză a fost înregistrată în weekend, pe teren propriu, scor 2-2 cu Brighton, după ce a avut 2-0. În 3 din cele 4 partide încheiate la egalitate, „cormoranii” au fost în avantaj, dar au fost egalați, așa cum a fost și cazurile întâlnirilor cu Brentford (3-3) și Manchester City (2-2).

Un rezultat egal cu Atletico nu ar fi rău cu această ocazie, pentru că Liverpool i-ar ține pe Los Rojiblancos la 5 puncte distanță, cu 2 etape înainte de final. Dar va căuta să obțină calificarea încă după acest joc. Pot rezolva și problema locului 1, iar Jurgen Klopp va putea, astfel, să rotească mai mult jucătorii în partidele ce vor urma cu AC Milan și FC Porto.

Liverpool este o echipă care a jucat mult mai bine în deplasare în acest sezon. În Liga Campionilor a evoluat pe teren propriu doar cu AC Milna și s-a impus cu 3-2, cu o revenire de la 1-2 la pauză. Englezii au unul dintre cele mai bune atacuri din competiție în acest moment, cu 3,7 goluri marcate. La Atletico, în urmă cu două săptămâni, au câștigat cu 3-2. Și în Premier League, „cormoranii” au o medie de 2,9 goluri în 10 partide. După partida disputată pe Wanda Metropolitano, echipa a mai înregistrat două victorii cu 5-0 în deplasare, cu Watford și Manchester United.

Gazdele au câteva absențe pentru acest joc, în special la mijlocul terenului. Keita, Elliot și Milner sunt accidentați, în timp ce Fabinho și Alcantara sunt incerți.

ATLETICO NU SE POATE BAZA PE GRIEZMANN

Atletico Madrid are 4 puncte până la această dată. Înaintea jocului cu Liverpool din partida tur, băieții lui Diego Simeone au terminat 0-0 cu FC Porto pe teren propriu, dar au venit cu 3 puncte de la Milano, în urma victoriei cu 2-1.

Los Rojiblancos au înregistrat două rezultate de 2-2 cu Real Sociedad și Levante în La Liga, după ultima partidă din Liga Campionilor. Înaintea deplasării pe Anfield au învins însă Betis cu 3-0, după una din cele mai solide evoluții ale acestui sezon.

Eliminat în partida tur, Antoine Griezmann este suspendat și nu intră în calcule pentru această întâlnire. Pentru Diego Simeone este o absență importantă, având în vedere că francezul era în mare formă. El a marcat ambele goluri ale echipei în jocul de acum două săptămâni, disputat pe Wanda Metropolitano. El și-a pus amprenta și pe victoria cu Betis Sevilla, chiar dacă nu a marcat. „Privind acest meci, l-am găsit pe vechiul Griezmann. A muncit din greu pentru echipă și a creat mereu șanse pentru colegi. Asta este calea pe care o căutam când l-am adus înapoi”, a declarat Simeone după ultima partidă de campionat. În locul lui Griezmann, în atac ar putea să apară Joao Felix, autor a unui gol cu Betis.

Lemar și Llorente sunt accidentași și nu intră nici ei în calcule. Marcos Llorente este cel care a marcat două goluri în prelungiri pe Anfield, în manșa retur de anul trecut, din optimile de finală (scor 3-2 în 120 de minute după 0-1 în 90 de minute), în urma căreia Atletico s-a calificat mai departe. Kondogbia este și el incert.

CE MAI TREBUIE SĂ ȘTIM

• Liverpool și Atletico sunt adversare pentru a opta oară în cupele europene. În 90 de minute, Liverpool are 3 victorii, Atletico – 2, în timp ce alte două jocuri s-au terminat la egalitate.
  • Toate cele trei jocuri directe disputate pe Anfield până acum au avut 1-2 goluri la total în 90 de minute. În două ocazii, scorul a fost 1-0, iar jocurile au avut nevoie și de prelungiri.
  • Liverpool a primit câte 2 goluri în 3 din ultimele 4 partide desfășurate pe Anfield, în toate competițiile.

ECHIPELE PROBABILE

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson; Oxlade-Chamberlain, Henderson, Jones; Salah, Jota, Mane;

Atletico: Oblak; Trippier, Felipe, Gimenez, Hermoso, Carrasco; Koke, De Paul, Correa; Felix, Suarez.

Luna NOIEMBRIE vom continua cu sistemul Martingale, mai exact vom combina Meciul Zilei si Cota 2.

Pentru acest sistem vom incepe de la miza de 100 ron si vom dubla banii pana avem WIN!!

✅Astazi vom miza 100 ron pentru Sistemul Martingale.