Biletul Zilei Euro BTM 12.07.2020 – Andrei Coman

Biletul Zilei de astazi este format din 4 meciuri, primul cu incepere la ora 18:30 !

Derby-ul din Premier League dintre Tottenham si Arsenal reprezinta si meciul de baza pentru biletul de astazi . Chiar daca jocul celor de la Tottenham nu a aratat foarte bine in etapa precedenta, reusind sa obtina doar un egal pe terenul celor de la Bournemouth, am incredere in Managerul Jose Murinho ca va reusi sa isi motiveze elevii si sa obtina un rezultat pozitiv in derby-ul de astazi. Tunarii au in continuare probleme de efectiv si asta ii poate afecta avand in vedere ritmul intens  in care se joaca, o data la 3 zile. In tur cele doua formatii au incheiat la egalitate.

Leganes – Valencia

Gazdele sunt foarte aproape de retrogradare. Desi mai sunt 3 etape pana la finalul sezonului, programul  celor de la Leganes este foarte greu, intalnind 3 dintre fortele campionatului , Valecia, Ath. Bilbao si Real Madrid, echipe ce lupta pentru locurile fruntase . Dupa perioada proasta in care au avut 3 infrangeri consecutive, Liliecii par sa se motiveze pentru acest final de sezon, reusind  sa obtina 4 puncte in ultimele 2 etape.  [ x2 Sansa Dubla ]

Continuam biletul cu meciul ce inchide ziua de fotbal in Premier League Bournemouth – Leicester  , doua echipe ce au mare nevoie de un rezultat pozitiv, necesar in atingerea obectivelor . Gazdele  lupta pentru a ramane in prima liga si in sezonul viitor in timp ce oaspetii au nevoie de puncte pentru a-si consolida un loc de Champions League in sezonul viitor. Astfel cred ca golurile  nu vor intarzia sa apara si am mizat pe un gol marcat in prima repriza pentru o cota 1.38.

In tur ” Vulpile” s-au impus cu 3-1 , 3 dintre goluri fiind marcate chiar in prima repriza !

Am finalizat biletul cu un meci din Liga secunda din Spania: Zaragoza – Oviedo , meci dupa care cei de la Zaragoza ar trebui sa profite si sa urce pe  al doilea loc ce i-ar asigura promovarea directa in La Liga. [1X Sansa Dubla ]